Özgür Demirtaş Kimdir?
banner17

Özgür Demirtaş, Amerika Birleşik Devletleri’nde Master seviyesini atlayarak Doktora programına kabul edilen bir Türk Ekonomist. Ayrıca mühendis, akademisyen, yazar olan Demirtaş, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği’ni üstün başarı ile tamamladı

Özgür Demirtaş, Boston College’da ana dalından farklı bir dal olan Finans alanında 5 yıl içerisinde doktora çalışmalarını tamamlıyarak 2003 yılında doktor ünvanını kazandı. Aynı yıl Yardımcı Doçent ünvanını alarak Baruch College City University of New York’ta göreve başladı.

Özgür Demirtaş 2003 yılında, Finans bölümü içerisinde, 2004 yılında, İşletme Fakültesi içerisinde en iyi öğretim üyesi seçildi. 2005 yılında, tüm ana bilim dalları ve tüm fakülteler arasında en iyi öğretim üyesi seçilerek “Üstün Öğretim Madalyası’nı” Madison Square Garden’da aldı.

20 nin üzerinde akademik yayın yapan Demirtaş’ın çalışmaları dünyanın önde gelen akademik dergilerinde yayınlandı. İlki 2004 yılında olmak üzere, araştırmaları City University of New York tarafından 6 sene boyunca her yıl ödüllendirildi.2007 yılında Doçent Doktor ünvanının yanında Tenür (ömrünün sonuna kadar City University of New York’ta çalışma ve üniversiteden çıkarılamama hakkı) ünvanlarını aldı.

2010 yılında Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Kanada ve İskoçya’da yapılan bir araştırmaya göre 1-Milyon profesör için yapılan 10 Milyon’u aşkın öğrenci değerlendirmeleri sonucunda, 1 Milyon profesör arasında ilk 20 içerisinde gösterilen ilk ve tek Türk oldu. 2012 yılında New York University (NYU) Stern School of Business Finans Bölümü’nde en yüksek öğretim değerlendirmesini aldı.  2012 yılı Eylül ayında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Tenür hakkını bırakarak Sabancı Üniversitesi’ne Finans Kürsü başkanı olarak katıldı.

2012 yılında Marie Curie Araştırma Fonunu almaya hak kazandı. Rekor proje puanı ile AB tarafından Türkiye genelinde Ekonomi dalında desteklenen tek proje olarak Turkiye birincisi oldu.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Finansal Okur Yazarlık Derneğinin (FODER) Kurucu Yonetim Kurulu üyesi olmuştur. Bununla birlikte Türkiye Genç İş adamları Derneği (TUGIAD), TAYSAD ve DASK Danışmanlıklarını da üstlenmiştir.

Anahtar Kelimeler:
özgür Demirtaş Nerede Oturuyorözgür Demirtaş Sözleriözgür Demirtaş Izleözgür Demirtaş şaközgür Demirtaş Dolar Ne Olurözgür Demirtaş Ne Zaman Profesör Olduözgür Demirtaş Kaç Yaşında Profesör Olduözgür Demirtaş Baba Olduözgür Demirtaş Dolar Düşer Miözgür Demirtaş Evlendi Miözgür Demirtaş Ermeni Miözgür Demirtaş Olmaz Mıözgür Demirtaş Alevi Miözgür Demirtaş Urfalı Mıözgür Demirtaş Evli MiSelcoin özgür Demirtaş Mıözgür Demirtaş Profözgür Demirtaş Ne Kadar Kazanıyorözgür Demirtaş Türkiye Için Reçeteözgür Demirtaş Ve Necmettin Batırelözgür Demirtaş Ve Selahattinözgür Demirtaş Ve Eşiözgür Demirtaş Ile Selahattin Demirtaş Kardeş Miözgür Demirtaş şak Diyeözgür Demirtaş Olmadıözgür Demirtaş Aydınözgür Demirtaş Eğitimözgür Demirtaş Yazılarıözgür Demirtaş Bioözgür Demirtaş Blogözgür Demirtaş Drözgür Demirtaş özgeçmişözgür Demirtaş Tartışmaözgür Demirtaş Rözgür Demirtaş Olmazözgür Demirtaş Dolar Neden Yükseliyorözgür Demirtaş Nereden Mezunözgür Demirtaş Nerede Yazıyorözgür Demirtaş Nerede çalışıyorDolar Neden Yükseliyor özgür DemirtaşAltın Ne Olacak özgür Demirtaşözgür Demirtaş Ne Iş YapıyorDolar Ne Olur özgür Demirtaşözgür Demirtaş Ne Mezunuözgür Demirtaş Ntvözgür Demirtaş Ne Zaman EvlendiDolar Nasıl Düşer özgür Demirtaşözgür Demirtaş Kiminle Evliözgür Demirtaş Kimin Kardeşiözgür Demirtaş KitabıOzgur Demirtas Kimözgür Demirtaş Kim Milyoner Olmak Isterözgür Demirtaş Kaç Doğum Tarihiözgür Demirtaş Kaç çocuğu Varözgür Demirtaş Kaç Yaşındaözgür Demirtaş Hangi Kanaldaözgür Demirtaş Hangi Bankaözgür Demirtaş Hangi Takımlıözgür Demirtaş Hangi üniversite Mezunuözgür Demirtaş Hangi Gazetede Yazıyorözgür Demirtaş Hangi Liseden Mezunözgür Demirtaş Hangi üniversitedeözgür Demirtaş Hangi Partili
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5