Tuzla Halk Eğitim Projelerinde hız kesmiyor

Yaptığı yerel, ulusal ve uluslararası projelerle dikkat çeken Tuzla Halk Eğitimi Merkezi, 17 Ocak Salı günü proje tanıtım toplantısı düzenledi. Çok sayıda basın mensubunun toplantıya ilgi gösterdi.

Yaptığı yerel, ulusal ve uluslararası projelerle dikkat çeken Tuzla Halk Eğitimi Merkezi, 17 Ocak Salı günü proje tanıtım toplantısı düzenledi. Çok sayıda basın mensubunun ilgi gösterdiği toplantıda çalışmalarından dolayı Tuzla Halk Eğitim Merkezi gazetecilerden tam not aldı.

Tuzla Halk Eğitim merkezinde  düzenlenen basın toplantısında Halk Eğitim Müdürü Metin ÇANGIR ‘’Gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü’’ kutladı. ÇANGIR yaptıkları yerel, ulusal ve uluslar arası basın mensuplarıyla paylaştı.

ULUSLARARASI PROJELER

    ERASMUS+ KA2 YETİŞKİN EĞİTİMİ STRATEJİK ORTAKLIKLAR PROJESİ (Koordinatör)

    ERASMUS+ KA201 KARMA STRATEJİJ ORTAKLIKLAR PROJESİ (Ortak)

    ERASMUS+ KA1 DİJİTAL BECERİLİR DÜNYA PROJESİ (Koordinatör-yeni başvuru)

ULUSAL PROJELER

    POTANSİYELİMİ KEŞFET, GELECEĞİMİ AYDINLAT PROJESİ (paydaş)

    NESLİMİZ TARİH YAZAN BÜYÜKLERİNİ TANIYOR (paydaş)

    GİRİŞİMCİLİKTE ÖNCE KADIN PROJESİ (paydaş)

YEREL PROJELER

    YETENEK AVCISI PROJESİ

    BAĞIMLI OLMA SAĞLIKLI OL PROJESİ

    BEN İSTANBULUM PROJESİ

    ENGELLERİ AŞIYORUZ PROJESİ

    EĞİTİMDE SOSYAL MEMNUNİYET PROJESİ

    NE OLURSAN OL GEL

    HER HAFTA BİR SEMİNER BİR SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

    DOĞA DOSTU OKULLAR PROJESİ

UMUT ÜLKESİNDE YAŞAMLARI YENİDEN KURMAK


Erasmus+ KA2 Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklıklar (Yenilik Geliştirme) Projesi

Proje Yürütücüsü: Tuzla Halk Eğitimi Merkezi

Proje ortakları:
-Tuzla Kaymakamlığı

- The Institute of Entrepreneurship Development (Enstitü) – Yunanistan
- Comune di Magenta – İtalya (Magenta Belediyesi)
- Integration För Alla – İsveç (STK)
- Association Terra Vera – Slovenya (STK)
- Stowarzyszenie Klub Sportowy ACTIVITA – Polonya (STK)Bu proje ile ortak ülkelerde bulunan mülteci ve göçmenlerin, içinde bulundukları topluma sosyal ve ekonomik açıdan entegre olmalarına yardımcı olmayı hedeflemektedir. Bu bağlamda projemizle hedef grupların temel ve anahtar becerilerini arttırarak topluma uyumlarını kolaylaştırılması amaçlanmaktadır.

OUR WORK TO EXTRACT ORES PROJESİ

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından finansman desteği almaya layık görülen proje, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Koordinatörlüğünde hazırlanmıştır. Öğrencileri yeteneklerine göre keşfetmede, Avrupa´daki yenilikçi eğitim müfredatını ülkemize getirmek için tasarlanmış  Öğretmen Eğitimi odaklı  Projenin ortakları Romanya, Makedonya, Polonya, RAM ve Tuzla HEM’ dir.

POTANSİYELİMİ KEŞFET GELECEĞİMİ AYDINLAT PROJESİ

Tuzla Kaymakamlığı liderliğinde, İstanbul Kalkınma Ajansı 2016 Yılı Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı kapsamında üstün zekalı ve üstün yetenekli öğrencilere yönelik; "Potansiyelimi Keşfet, Geleceğimi Aydınlat" başlıklı proje, İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından başarılı bulunmuştur. Tuzla Halk Eğitim Merkezi projeye, paydaş olarak yer almaktadır.

NESLİMİZ TARİH YAZAN BÜYÜKLERİNİ TANIYOR PROJESİ

Tuzla ilçesinde öğrenim gören gençlerin yabancı kültürlerin etkisinden sıyrılarak sahip olduğumuz öz kültür ve medeniyet unsurlarını ve bunların inşasına katkı sunan dini-milli mimarları tanımalarını sağlamak, özellikle gençlerimiz arasında kendi kültürel değerlerini yeterince tanımamaktan kaynaklanan özgüven kaybı ve kimlik çatışmasının önüne geçmek, tarih sahnesinde bilgisi, birikimi ve donanımı ile yer almış tarihe yön vermiş bu şahsiyetleri gençlere rol model olarak tanıtarak kendi yaşam tarzlarında bunları örnek almak ülkemiz için gelecekte önemli bir yere sahip olduklarını kavratmak, ülkemizin öncü liderleri ve geleceğimiz olduklarını hissettirmek, milli kültürünü özümsemek ve yaşamlarında yansıtmak, tarihine, geçmişine, ecdadına, kültürel değerlerine sahip çıkan, milli ve manevi değerlerin farkında genç bir kuşak oluşturmak amaç edinilmiştir

ÇANGIR,bizlere desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Tuzla Kaymakamı Ali Rıza ÇALIŞIR’a, Tuzla Belediyesi Başkanı Dr. Şadi YAZICI’ ya Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALİREİSOĞLU’na ve basın mensuplarına teşekkür etti.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.