"Başarıyı Tuzla Halkıyla Birlikte Yakalayacağız"
banner17

Tuzla Belediyesi Ayyıldız Tesisleri’ndeki kahbaltı ile ilk kez basın mensuplarıyla bir araya gelen Tuzlaspor Kulübü Başkanı Murat Erdoğan’ın düzenlediği kahvaltı programında, ilk kez basının karşısına çıkan samimi ve içten tutumuyla sorulan her soruya cevap veren Başkan Erdoğan, geldikleri günden bugüne kadar akıllarda kalan, merak edilen tüm konulara açıklık getirdi.

Tuzlaspor Kulüp Başkanı Murat Erdoğan basın mensuplarıyla yemekte yaptığı konuşmada, “ Bu buluşmayı ve tanışmayı çok daha önce yapmak isterdik. Ama yoğun işlerimizden ve bulunduğumuz konumdan dolayı, bugüne nasip oldu şu anda burada bulunamayan  Cihan Haspolatlı ve Ümit Davala’nın da sevgi ve saygılarını da sizlere iletiyorum” dedi. Başkan Erdoğan, “ Bizim sizlere kapımız da gönlümüz de her zaman açık. Dilediğiniz zaman dilediğiniz konuda bizlere ulaşabilmeniz bizleri mutlu eder. Tabi ki eleştirileriniz de olacak. Bizlerin de hatası olabilir, görmediklerimiz olabilir. Sizlerle beraber bütün bunları Tuzla’da bir aile olarak çözerek iyi şeyler yapmak istiyoruz” dedi.

Tuzlaspor Kulübü Başkanı Murat Erdoğan, “ En başta geldiğimiz günden bugüne kadar yanımızda olan, bizlere destek veren  Tuzla ilçesine de öncülük yapan Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’ya ayrı bir teşekkürü borç biliriz. Bunun yanı sıra, Tuzlaspor’u Süper Amatör Lig’ten buralara getiren Sayın Başkan Ahmet Çabuka, bugüne kadar görev alan tüm yöneticilere, emeği geçen herkese ayrı ayrı şahsım ve yönetimim adına teşekkür ederiz. Ben ve arkadaşlarımın bir kulüp projesi vardı. Kulübü satın alma konusundan başlarsak, bu projemizin Tuzla’da rahat gelişebileceğini, rahat ilerletebileceğimizi düşünerek, Tuzlaspor’u tercih ettik. Çok fazla bilgimizin olmadığı bir ilçeydi, uzaktan tanıdığımız bir yerdi. Bilgi toplayana kadar zaman geçti. Alışma zaman aldı. Hala da tam alışmış değiliz. Bizim için yeni bir ilçe. Yeni bir görev tanımı. Türk futbolu için yeni bir tanım. Bir kulübün futbolcular tarafından yönetilmesi, futbol tarihinde bir ilktir. Birbirinden değerli, üst düzey kariyeri olan, kişilik olarak da kendisini ispatlamış, hepsi kendine has, kendine öz bir isim. Hepsini bir araya getirerek beraberce yola çıktık. Böyle bir projeye imza atmak istedik. Bunu yaparken, sorunsuz bir yer olması, sorunsuz bir kulüp olması gerekiyordu. Tuzlaspor’da bütün bu şartlara uyan bir kulüptü. Tertemiz aldık. Gizli saklı hiçbir şeyi olmayan, borcu olmayan bir kulübü aldık. Bunun için de Sayın Başkan ve yönetimine ayrıca teşekkür ederiz” dedi.

Murat Erdoğan “ Bizimle alakalı çok spekülasyon oldu, sorular oldu. Neden buraya geldiğimiz konuşuldu. Bize yoğun tepki oldu. Biz hep sessiz kaldık. Bu sessiz kalışımız herhangi bir strateji değildi. Gerçekten kulüpte çok işimiz olduğundan dolayı bu konuların üzerine eğilemedik. Bu konuları düzeltmeye,  yanlış anlaşılmaları engellemeye vaktimiz olmadı. Şahsım dahil tüm arkadaşlarımın profesyonel kariyeri boyunca, basınla olan ilişkilerimizin nasıl üst düzeyde olduğunu herkes bilir. Hiçbir şekilde bir polemiğe, tartışmaya, bir sürtüşmeye girmediğimizi arşivler karıştırılırsa görülebilir. Hepimiz futbol hayatını başarılı bir şekilde sonlandırmış, önemli başarılara imza atmış, Türkiye’nin tanıdığı isimleriz. Bunlar da bizi buraya getirdi. Şimdi önemli olan bundan sonra ne yapacağımızdır. İimdi biz tek başımıza bir güç değiliz. İster istemez kulübün içerisine kapandık, bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Burada Tuzlalıların, Tuzla halkının desteğine de ihtiyacımız var. Biz Tuzlaspora, Tuzla’ya değer katmak için geldik, amacımız bu. Ve burada da tüm Tuzlalıların bizimle beraber olarak onların da bize katacağı değerle Tuzlaspor’u Türkiye’de ses getirecek bir kulüp yapmak istiyoruz. Bu bir değişim sürecidir, sancılı olur, yadırganabiliriz. Niyetlerin halis olduğunu düşünüyoruz, İlçe halkı tarafından da benimseneceğimizi düşünüyoruz. Sadece yanlış anlatıldı. Bu yanlış anlatılan süreci biz düzeltmedik. Burada da bizim eksiğimiz oldu. Hiç sevmediğimiz bir konu ama sonuca bakıyoruz. Olmaması gereken bir durumdu, kümede kalmayı konuşuyoruz. Buna odaklandığımız için de diğer işlerle uğraşamadık” diye ifade etti.

Tuzlaspor Kulüp Başkanı Murat Erdoğan, “ Herkesin herkese ihtiyacı vardır. Bugün de böyledir, her zaman böyle olacaktır. Tuzlaspor A.Ş.’ye döndü. Buna döndüğünden dolayı, ‘biz kapattık kapıları, şirket bizim istediğimiz gibi yönetiriz’ düşüncesinde değiliz. Aksine halkı birleştiren, paylaşımcı, çocuklarımızı birleştiren, halkla bütün halinde olacak düşüncedeyiz. Bizler halkın sayesinde, destekleriyle buralara geldik.  Şimdi de onlar bize değer verdiler, biz de şimdi karşılığını vermek için uğraşıyoruz. Statları dolduran halk, taraftarlar bizi biz yaptı. Biz de iade etmek için bu işe soyunduk. Bunu topluca yaparsak, hedeflere daha çabuk gideriz. Sayın Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı yanımızda. Sağ olsun bizi destekliyor. Bu sayının artmasını, bu süreci atlattıktan sonra, bir büyük aile olarak önümüzde aydınlık günler olacağını düşünüyorum. İlk önce hedefimiz tesis. Bunun için federasyona bir proje sunduk. Yakın zamanda onayı gelir. Amacımız, maçlarımızı oynayacağımız bir futbol sahası ve antrenman sahası olan, futbolcularımızın kalabileceği, dinlenebileceği güzel bir tesis yapacağız. Şu anda mevcuttaki yerimize de alt yapıya düşünüyoruz. Bunların hepsi zaman içerisinde olacak” dedi.

Başkan Murat Erdoğan, “ Tuzla’nın iş adamlarını, müdürlerini, esnafını, bu kulübe katkı yapacak, verim verecek, desteği olacak ve emek verecek herkese kapımız açık. Yönetimde yer almak isteyeceklerin düşüncelerine açığız ve her zaman oturup konuşabiliriz” dedi.

Önümüzdeki dönemde Tuzlaspor’un maçlarını yaptığı sahanın çime çevrileceğini ifade eden Murat Erdoğan, “ Şu andaki sahamızı çime çevireceğiz, takımın birlik ve beraberlik içinde olması, beraber vakit geçirmesi önemli. Bunlarla ilgili çalışıyoruz. Hem oyuncularımız kalacakları, hem yemeklerini beraber yiyecekleri bir lojman şeklinde, yönetim ofisinin de olduğu, mevcut stada iki katlı prefabrik bir yer yapıyoruz. Geçiş sürecini burada geçireceğiz” dedi.

Murat Erdoğan, “ Son zamanlarda stat önünde emniyetin fazla olması, bizim elimizde olmayan sebeplerden dolayı olan bir konu. Tamamen girmek istemediğimiz bir polemiğin içine sokulduk. Bundan dolayı olabilir. Bu tamamen emniyetin insiyatifi olan bir konudur. Bizim böyle bir şeye müdahil olmamız söz konusu bile olamaz. Bir başka konu ise, yapılan Genel Kurul’da bir madde var. Tuzlaspor’un adı değiştirilemez. Bu maddeyi çıkartmakla alakalı bir yetkimiz var. Kulübü başka yere taşıma yetkimiz de var. Ama aklımızın en ücra köşesinden bile Tuzlaspor’u Tuzla’dan taşımak veya adını değiştirmek gibi bir niyetimiz söz konusu dahi değildir. Biz buraya hizmet etmeye geldik. Buradan çok memnununuz. Alışma sürecini atlattığımız zaman umarım ilçe de bizden memnun olacak. Biz Tuzlaspor’u aldık, bu kulübün adı da Tuzlaspor’dur ve öyle kalacak” dedi.

Tuzlaspor taraftarına da değinen Murat Erdoğan, “ Bir diğer konu taraftar. Bizim kişiliğimize, ailemize, hakaret, tehdit, iftira ve her türlü olumsuz şeyi içeren bir video yayınlandı. Bir arkadaşımız sosyal medya üzerinden bunları paylaştı. Buna rağmen, kampta benimle görüşmek istedi. Bu kadar hakarete ve ailemize saldırıya rağmen ben görüşmeyi kabul ettim. Tek bir şart koştum, burada bulunan bir basın mensubu arkadaşımız da buna şahittir. Aldığımız yanıt, “silmem” oldu. Biz sessiz kaldığımız sürece suçlu olduk. Ama fark etmiyor. Biz iç dünyamızda vicdan sahibi insanlarız. Geceleri de çok rahat yatıyoruz. Bugüne kadar da helal olarak getirdiğimiz her şeyi helal olarak devam ettirmemiz hayattaki en büyük arzumuzdur. Bu kulübe giren her kuruş da çok temizdir. Alın teriyle kazanılmıştır. Onun için bu tarz oyunlara, bu tarz çıkar ilişkilerine hiçbir zaman için müsaade etmeyeceğiz. Ama güzel gönülle, güzel duygularla bize yaklaşanlarla, el ele, kol kola yolumuza ilerleyeceğiz. Kapımız da ardına kadar açıktır. Bunun böyle bilinmesini isterim. Bu şekilde olan ve davranan  Cefakar Tuzlalılara da gönlümüz de kapımız da açıktır” şeklinde konuştu.       

Taraftarın bilet fiyatları pahalı tepkisine de değinen Murat Erdoğan “ Seyirci kapasitemiz az bir stadımız var. Kulübün gelire  ihtiyacı tabi ki var. Bir kulübün ayakta kalması için taraftarına ve desteğine ihtiyacı vardır.  Taraftarlık biletini alıp stada girmek, atkısını bayrağı alıp takımının yanında olmak ve kulübüne destek vermektir. 20 liralık bir rakam da sanırım, yüksek değildir” dedi.

Murat Erdoğan, “ Takımımıza gelince şunu özellikle söylemek istiyorum; Bu sezonu Allah’ın izniyle atlatarak, ligde kalacağız. Ben ve yönetimim futbolcu kadromuza inanıyor ve güveniyoruz. Hepsi de bunu başaracak kalite ve karakterde ve kalitedeler. Önümüzdeki sene ligde hedefimiz PTT 1. Lig olacak. Daha sonra bunu başardığımızda, “ Niye süper lig olmasın?” Önümüzde bir Başakşehir örneği var. Bunu da bütün Tuzla halkıyla beraber başaracağız. Şunu özellikle söylemek isterim ki; hem yönetimimizde olan hem de teknik direktörlük görevini üstlenen Ümit Davala, kendi “Ben yoruldum” diyene kadar Tuzlaspor takımının teknik direktörü olarak kalacaktır” dedi.

Futbolcuların hepsinden memnun olduklarını da ifade eden Tuzlaspor Kulüp Başkanı Murat Erdoğan, “ Futbol kadromuzda şu anda görev alan ayırt etmeksizin her futbolcumuzdan son derece memnunuz. Futbolcularımızın hiçbirini kendi gitmek isteyen olmadıktan sonra satmak, kiralamak, göndermek gibi bir düşüncemiz asla yoktur. Mevcut kadromuzu önümüzdeki sene  aynı şekilde tutmak ve yapacağımız takviyelerle hedeflediğimiz başarıya beraber ulaşmak istiyoruz. Şu an takımda bulunan futbolcularımızın Tuzlaspor’a ve bu ilçeye kazanacağımız başarılarda pay sahibi olmaları en büyük arzumuz ve inancımızdır” dedi. Kahvaltı sonrası basın mensuplarıyla toplu resim çektiren Başkan Erdoğan ve Başkan Yardımcısı Ömer Erdoğan misafirlerini uğurladı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5