Bu haber kez okundu.

Bu Vaatler Daha Çok Konuşulur
banner17

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın yerel seçimler döneminde CHP adaylarının vaatlerini gündeme getirmesi Tuzla gündemine oturdu. Vaatlerin halen yerine getirilmemesi ile alakalı bir tepki de CHP’nin önemli isimlerinden biri olan Cemil Ekşi’den geldi.
Sosyal medyada bir açıklama yapan Ekşi, “Tuzla Belediye Başkanımız Sayın Şadi Yazıcı’nın, Belediye Başkan adayımız Salim Gürsoy ile alakalı yazısını okudum. Bu yazıyı, partimiz ve adayımız için son derece rencide edici buldum” dedi.
Ekşi, “Belediye Başkan adayımız bunları söylemişse, seçimden bir buçuk yıl geçti. Bunların takipçisi olmamız gerekiyor, bunları yerine getirmeliyiz. Aksi takdirde Tuzla halkına sorumluyuz” diye ifade etti.

“Restoran Kaldırılmalıydı, Seferler Başlamalıydı”
CHP’nin her fırsatta dile getirdiği İDO İskelesindeki “Kebapçı” “İDO Seferleri” meselelerine de değinen Ekşi, “İDO İskelesindeki restoranın kaldırılacağını söyleyenler ve oradan Tuzla Deniz Ulaşımını sağlayacaklarını iddia edenler, bir yılı aşkın süredir adım atmalıydı. Aksi takdirde seçim beyannamelerindeki iddialar gerçeği yansıtmıyor demektir. Ayrıca 25 yıldır AK Parti iktidarları döneminde ki yanlışları ortaya koyup düzeltmeyi iddia ettiğimiz konuları geçen bir buçuk yıllık zamanda bir gün bile gündeme getirmiyorsa burada bir problem vardır. 

“Vaat olarak kalmamalı”
Bizler millete seçim dönemlerinde sadece seçim vaatleri olarak söylemekle kalmamalıyız. Tuzla Halkına gerçekleri, doğruları, yapılması gerekenleri söylemeliyiz. Yanlış yapanlara da karşı olmalıyız. 

“Sadece Kendi Çıkarları”
Salim Gürsoy ve Bülent Akköse’yi ima eden Ekşi, “Bugün görüyoruz ki, Tuzlamız adına aktif siyaset yapanlar, maalesef kendi çıkarlarından başka hiç bir şey ortaya koyamıyorlar. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. 
Bizler Tuzla’da yaşayan tüm halkın beklentilerini, yüksek menfaatlerini ve onlara ulaşabilecek yeni hizmetlerin yerine gelmesi için mücadele eden siyasi aktörleriz. 
Ancak, kendilerinin küçük çıkar ve menfaatleri için tüm Tuzla Halkının çıkarlarını yok sayanlara taraf olmamız beklenemez. Aksine bu yaptıklarına karşı durmak mecburiyetindeyiz” dedi. 

“Tuzla Halkı Cezalandırır”
Seçim döneminde verilen sözlerin yerine getirilmediği takdirde, bunun cezasız kalmayacağının altını çizen Ekşi, “Ben açık yüreklilikle söylüyorum, Yerel Seçimlerdeki beyannamemizin gerçekleşmesi için, Belediye Başkan Adayımız elinden geleni yapmalıdır. Büyükşehir Belediye Başkanımız bunları yerine getirmek mecburiyetindedir. Aksi takdirde Tuzla’da yaşayan insanlar hem Tuzla adayını, hem de büyükşehir adayını cezalandırır. 

“Millet, AK Parti Hizmetlerini arar hale geldi”
Ekşi, “Çünkü hayat gerçeklerle vardır ve ne acı bir durumdayız ki, Millet AK Parti hizmetlerini arar hale gelmiştir. Üzülerek söylüyorum ki, kişisel menfaatler zirve yaptı, adamcılığın, hemşericiliğin korunduğu, liyakatın, emeğin, hakkın, hukukun, adaletin olmadığı hiç bir güç, hiç bir düzen başarıya ulaşamaz. Unutmayın ki, elde ettiğiniz güç, milletin iradesidir. Kısa sürede kişisel menfaatlerinizi sağlasa bile, toplumun gerçekleriyle örtüşmüyor. 

İmamoğlu’na Çağrı
İBB Başkanı İmamoğlu’na da çağrı yapan Ekşi, “Bu çağrım bir kez daha İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nadır. Tuzla’da hiçbir emeği olmadan, hak etmeden, ne olduğu belirsiz insanları, emek hırsızlığı yaparak, yıllarca Cumhuriyet Halk Partimize emek veren kıymetli insanların hakkını gasp ederek, onların yerine koymanız yanlıştır. 
Bugün yetkiniz ve imkanınız vardır. Ancak bilesiniz ki, yıllarca Tuzla’nın sokaklarında, mahallelerinde, evlerinde bu partinin iktidar olması için oğraşan on binlerce insanın emeğine, alın terine haksızlık ediyorsunuz. 
Yanlış yapıyorsunuz. Adaletten ve doğruluktan bahsetmek mümkün değildir. Hak etmeyenleri makama, hakkı olmayanları göreve atamak vicdanla, ahlakla, doğrulukla bağdaşmayan bir davranıştır. Ama İBB Başkanımız şuan istediğini yapmakta yetkili. 

Ama, unutmayın, günü geldiğinde bu hakkı olan insanlar demokrasi içerisinde size bunun hesabını sorarlar, benden söylemesi” dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5