HERŞEY ÇOK GÜZEL OLUYOR AY PARDON ÇOK GÜZEL KOKUYOR!

Yıllardan beri Tuzla’da oturup Tuzla’ya aşık bir vatandaş olarak Tuzla için en iyisini istemek hakkımdır herhalde. Tuzlalı olmak demek Tuzla’nın her karış toprağına hayran olmaktır her şeyden önce. Tuzla için en iyisini, en güzelini istemek ve kalıcı eserler bırakmak için var gücüyle çalışmaktır, Tuzlalı olmak.

Şehirden beslenmek değil sadece, şehre değer katmak ve inanmaktır emeğe. Tuzla’yı dinledik eskilerden ve aklımıza bugünkü halini getiremezdik. Kim derdi ki Tuzla’da trafik problemi olacağını. Kadıköy’den birisi hafta sonu için özellikle Tuzla’ya geleceğini. Haritada bilinmez, İstanbul’dan sayılmaz bir köşede, kendimizce bir Tuzla düşlerdik ama bu kadarını hayal dahi edemezdik.

Bazen düşünüyorum da abartıyor muyuz yoksa! Çok mu taraflıyız bizde! Yoksa az bile mi diyoruz az zamanda başarılan onca işe ve memlekete örnek olan ödüllü projelere.

Gel zaman git zaman, yaşananlar, seçimler, vatandaşın tercihleri. Söylenenler, iddia edilenler, vaad edilenler derken, yıllar geçti yıllar içinden ve erdik bugüne.

Bir anda salgın gündemimizde oturdu. Tuzlalılar adına, Kim ne yapıyor, ne anlatıyor diye araştırmalar yaparken, belki en çok çalışan olduğu için, belki bu süreçte dahi projeler ürettiği için, belki de yeni fikirler ile karşımıza çıktığı için ya da gerçek bir Tuzlalı olduğu için bugünlerde Tuzla Belediye Başkanını daha çok takip etmeye başladık. Sosyal medyada, televizyonlarda ve internette aktif belediyecilik anlayışı ile bizi bizden daha çok düşünen bir başkan…

Tuzla için yaptıklarını anlatırken, Tuzla için yapılmaması gerekenleri bile sıralıyor. Tuzla için iyi ve doğru olanı vatandaşlarıyla paylaşırken, yalan söyleyenlerin yalanlarını da 272 bin Tuzlalının gözü önünde ifşa ediyor, tek tek.

Bu Tuzla’ya ihanettir diyor başkan. Sadece bugüne değil, yarına da ihanettir. Dün seçim kazanmak adına yalan söyleyenler, bugün elde ettikleri iş imkanları ile Tuzla’yı ve Tuzlalıları unuttu, verdikleri sözleri ve vaatleri dahi konuşan bile kalmadı diyor. Haykırıyor!

Tuzla’nın ve Tuzlalının hakkını yedirmem size…

Başkan Tuzla’nın hakkını yedirmem size diye haykırıyor yine! İşte ben böyle anladım nedir Tuzlalı olmak.  Nasıl bir duygudur Tuzla’yı ve Tuzlalıyı sevmek. Tuzla Belediye Başkanı olarak hizmetlerini anlatırken, bir yandan da Tuzlalı olarak hakkını aramak ve 272 bin kişinin hakkına sahip çıkmak vaatlerin hesabını sormak, haykıra haykıra. İşte budur Tuzlalı olmak. İşte budur Tuzla’yı sevmek!

Peki ne diyor Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı?

Dr. Şadi Yazıcı, yerel seçimlerin üzerinden 1 yıldan fazla zaman geçmiş olmasına ve sözler verilmiş olmasına rağmen hiçbir vaadin yerine gelmemesini hatırlatıyor ve diyor ki, ey muhalefet, verdiğiniz sözleri tutun ve gereğini yapın.

Haydi Kaldırın Kebapçıyı!

Tuzlalının gündemini kebapçı ile meşgul edip, iftira atanlara sesleniyor, İBB’de görev alanlara haykırıyor, kebapçı neden hala duruyor? Nasıl oluyor da zamanında “İDO seferlerini kaldırdılar, kebapçı yaptılar” diye bangır bangır bağırıp ortalığı velveleye verip şimdi sessiz kalabiliyorlar?

 İDO seferleri başlasın

Geçmiş yıllarda 2 defa seferler başlatılmış olmasına rağmen, aklen ve istatistikler ile kaldırılan İDO seferlerini ulaşılması çok zor bir icraat gibi ısıtıp ısıtıp duranlar, 1 senedir deniz otobüsü gelmedi. Neyi bekliyorsunuz? Haydi seferleri yeniden başlatın!

METRO İnşaatı neden başlamadı?

Metro durdu, oldu, olmadı geldi, gelmedi diyenler, Metro inşaatında neden hiçbir gelişme yok. Metro inşaatını başlatın ve cevap verin, Metro ne zaman İlçemize gelecek?

İSTON Park ne zaman açılacak?

İSTON yerinde park yapılacağı vaat edilmişti. Gel gör ki İSTON bölgesini park yapacağını iddia eden belediye başkan adayı bugün İSTON yönetim kuruluna girerek Tuzlalı ile dalga mı geçiyor. Park ne zaman açılacak?

ULAŞTIRMA meselesi neden çözülmüyor?

Konunun yerel yönetimle değil İBB ile alakalı olduğunu bile bile Tuzla Belediyesini ve Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’yı elleştirenler seçimden sonra geçen 1 yıldan fazla süre içinde konu hakkında hiçbir çalışma ve açıklama yapmadıkları gibi, mevcut seferleri de YÜRÜTEMEMEKTEDİR! Tuzlalıların ulaşım meselesi arap saçına dönerken seçimde söyledikleri yalanlar ile elde ettikleri makamlardan sonra makam araçlarının keyfini sürenler vatandaşı çoktan unuttu bile.

SAHİL OTOPARK Projesi neden durduruldu?

Tuzlalı olmak dedik ya, başta. İşte burada başlıyor Tuzlalı olmak, Tuzla’nın insanı, Tuzlalının hakkını savunmak ile başlar her şey. Tuzla’nın nefes almasını sağlayacak ana projelerden biri olan Tuzla Sahil Katlı Otopark projesi durduruldu. 272 bin Tuzlalı hiçe sayıldı. İBB tarafından hali hazırda yürütülen projeler gibi ödenek yok diye durduruldu.

Kaynaklar bugün mü bitti? Yürütülen projeler durdurulurken yürütülen ne oldu ki, kaynaklar yetmedi. Kim yürütüyor bu projelerin kaynaklarını ve yönetimini!

Tuzlalı olduğunu, Tuzla’da doğduğunu ve gidecek başka yeri olmadığını söyleyen, Tuzla Belediye Başkan adayı hala bu işin Lokal müdahale ile çözülmeyeceğini anlamadı galiba. Bu Tuzlalının hakkıdır. Bir insanın iki dudağı arasına 272 bin kişiyi ilgilendiren bir meseleyi kaynak yok diye saçma bir açıklama ile BIRAKAMAZSINIZ. Avrupa’da bulunan onlarca ülkeden büyük bir ekonomiye sahip bir şehri yönetemeyip, faturasını Tuzlalıya KESEMEZSİNİZ!

GÖL Projesi suya mı düştü?

İBB tarafından Tuzla’ya hayat olacak ve ilçe turizmine katkı sunarak ekonomik fayda sağlayacak bir projeyi sıkıldım oynamıyorum dercesine rafa KALDIRAMAZSINIZ! Seçim sürecinde apar topar alıntı buluntu proje yazıp, bizimde göl ile ilgili projemiz var demeye benzemez bu işler. Göl projesi hangi gerekçe ile durduruldu? Ciddi ilerleme sağlanmış projenin durdurulmasını neden Tuzlalı olduğunu iddia edip, yanlış uygulamaya sessiz kalınmasının sebebi İSTON yönetimi kurulu ve ya diğer Aday adayının İBB’den kaptığı görev olmadığını düşünmek istiyoruz ama elimizde başka bir gerekçe olmadığını da üzülerek görüyoruz.

HAL Projesi ne halde?

Tuzlalı olmak, bu kadar mı ucuz? Sadece ilçemizi değil, bölgeyi ilgilendiren böylesi önemli ve özellikli bir mesele kimler tarafından unutuldu ve unutturuldu?  Hal meselesi neden bir çıkmaza kurban edildi. Fatura neden millete kesildi? Bu projeler bugün neden yürütülemiyor. Seçim otobüsü üzerinde konuşunca oluyorsa, sonrası neden unutuluyor?

Siyaseti hizmet yerine, menfaat aracı görenler yaşadıkları hezimete rağmen, siyaseti bırakmak yerine siyasetten beslenmeye devam ederlerse işte bu saydığımız meseleler de Tuzla’nın ve Tuzlalının önüne gelir.  

Herşey çok güzel oluyor ay pardon herşey çok güzel KOKUYOR!

Yıllardır, arıtma neden kalkmıyor diyen ve seçim vaadi olarak koku problemini çözeceğini söyleyenler 1 yıldır neden ortada gözükmüyor? Arıtma tesisinin kaldırılması gerektiğini ve başka Akfırat’a alınması gerektiğini söyleyenler bugünde millete yalan söylemeye devam ediyor. Arıtma kalkmadığı gibi, İSTON alanına kadar da büyüyecek. Haydi buyurun açıklayın GERÇEĞİ!

MEZBAHANE hala yerinde duruyor

Keşke tek kokan arıtma olsa. Kokuşmuşluk, siyaseti kendi çıkarları uğruna kullanılan bir araç olarak görmekle başlıyor ve sözlerin unutulması ile gözler önüne seriliyor. İBB kazanıldıktan sonra bile, resmen örtbas edilen mezbahane meselesi ne oldu. NE ZAMAN KALDIRILACAK?

Meselenin özü şu. Siyaset riyaset ile değil, ahbap çavuş ilişkileri ile şekillenince, hak eden ile halt eden ayırt edilmeyince, önce siyasetten güzel günler için vaadler gelir daha sonra ise kötü kokular gelir, sonra bu kokular bütün topluma rahatsızlık verecek şekilde etrafa yayılır, gider…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5