İP’li Meclis üyesi Akın Gürkan’ın Meclis konuşmasını gündeme getirmiş, videonun önemli olan kısmı, yani o talihsiz açıklamalarını yayınlamıştım. 

Sen misin yayınlayan, üstü kapalı tehditler, sözüm ona racon kesmeler ipe sapa gelmez bir dünya cahil cahil sözler...

Cahillik her zaman başa bela. Bir de üzerine art niyet eklenince hepten düşman dili insana. 

Don kişotluk peşinde koşup kameralara oynamak güzelde birde bedeli var One Man Show oyununun! 

Unutma... 

Cumhuriyeti öveceğim diye, Cumhuriyet temellerinin üzerine kurulduğu, İstiklal aşkının meşalesi ve tam bağımsız Türkiye fikrinin yeşerdiği Sultanlık ve Saltanatı kötülemek için cümleler sarfetmeden önce düşünmek lazım. 

Lazım ki, gölge oyununda kukla olmasın kimse. 

Düşünelim şimdi; Sultanlık döneminde yetişmedi mi Cumhuriyet temellerini atanlar (Kaldı ki, Musatafa Kemal ATATÜRK’te sultanlığın yetiştirdiği bir subaydır, kim sözlerine dikkat edecek iyice bir düşünün...) Kurtuluş Savaşı'nda can veren kahramanlar. Sultanlık yönetiminde kurulmadı mı bugün devleti ayakta tutan kurumlar. 

Sultanlık döneminin hürriyet fikridir cephelerde savaşan yiğitlerin dilindeki tekbirler, silahındaki mermiler ve iman dolu göğsünü siper edip düşmana saldırırken süngü savaşında dökülen kanlar. 

Cumhuriyet Rejimi milli birlik ve beraberliğimizin, binlerce yolluk tarihimizin zirvesidir. Uğruna can verdiğimiz istiklalimizin mührüdür. Cumhuriyet kurulurken Anadolu’yu at sırtında cephelerde gezen yiğitler, meclislerde, kürsülerde, uykusuz gecelerde ter döken mebuslar, yeni bir güneş doğuşu gibi Cumhuriyeti bekleyenler, devletin bekası için milletin sevdasını ülküsüne katıp, ülkesi uğruna canlarını verip ebediyete intikal ettiler... Peki ya sonra! Sonrası vahim. Bir bakıyoruz bu Cumhuriyet içinde yetişmiş, Cumhuriyete düşman hainler türemiş. 

Efendiler! 

Hainlik, ihanet rejimden değil insanların timiyetindir. Fıtratındandır. Damarlarındaki kanın bozuk olup olmamasındandır. 

Elbette SULTANLIK döneminde de devlete, millete, ümmete hain kişiler çıkmıştır ve ihanet etmiştir. Öyle ki Osmanlı’yı düşman zayıflatmış olsa da hainler yıkmıştır. 

Hani tarihe şaibe ile yazılan o üç paşalar gibi... Hani o Sarıkamış’ın kara lekesi olanlar gibi. Ve elbet unutmamak gerek ki, Cumhuriyet dönemi de yetiştirdiği kahramanlar ile tarih yazmıştır. 

Ömer Halisdemir, Fethi Sekin gibi ismi inanç ve adanmışlık ile tarihe geçmiş isimler Cumhuriyet döneminde yetişmiş kahramanlardır. 

Amma velakin unutmamak lazım, Apo, Fetö hangi dönemde yetişti ve daha da vahimi bunlar kimlerle işbirliği yaptı, kimleri destekledi ve kimleri ittifaklarla meclislere taşıdı... 

Unutmayın efendiler! 

Amacını aşan sözler döner sahibini bulur ve rezil eder. 

Mesela sen kalkacaksın bayrağında IYI sembolü koyacaksın ve döneceksin sonra sultanlığa dair cümleler dökeceksin. 

Acaba Osmanlı, acaba Selçuklu, acaba Kayı Cumhuriyet ile yönetiliyordu da biz mi duymadık? 

Özetle, bu sözler Akın Gürkan’ın sarf ettiği sözler ortadadır, benim sarf ettiğim sözler ortadadır ve özür dileyecek birisi varsa o da Akın Gürkan’dır. 

Kimse de merak etmesin, ben hakkımı da bilirim, haddimi de...

Hadsize de haddini bildirmesini bilirim, hodri meydan, çarpıtmışsam, yalan yazmışsam yada ekleme yapmışsam, klavye delikanlılığına gerek yok, versin mahkemeye Akın efendi ve yandaşları...

Bu kadar basit...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5